100%-ná víkendová úspešnosť A mužstva

100%-ná víkendová úspešnosť A mužstva Počas uplynulého víkendu sa všetky naše družstvá okrem žiakov predstavili na súperových ihriskách. Najlepšie sa viedlo A mužstvu, ktoré počas troch dní absolvovalo dva zápasy. Najskôr sa v piatok predstavilo v dohrávke dlho odkladaného 16. kola na ihrisku Bohdanoviec a v nedeľu v zápase 25. kola v Opoji.

Fakty zo zápasov:

dohr. 16.kola - 14.5.2010 o 18.00 hod.:
Bohdanovce - Zeleneč 1:3 (0:3)
góly: Hruška Peter 3

zostava:
Gottstein - Babic, Péchy, Minčič, Demovič - Boledovič (Bartovič), Bednárik A. (Kankara Marián), Hruška P. (C), Silný (Tibenský) - Gerši, Blažíček

Priebeh zápasu:
Hŕstka najvernejších zelenečských fanúšikov sa nestihla na bohdanovskom štadióne ani poriadne usadiť a už sme zásluhou priameho kopu kapitána Petra Hrušku vyhrávali 1:0. Tento rýchly gól určil smerovanie zápasu v prvom polčase, keď sme prebrali opraty zápasu do svojich rúk. Snažili sme sa predovšetkým cez Ľuba Geršiho a Martina Boledoviča ťahať protiútoky do nie práve najspoľahlivejšie pracujúcej domácej obrany a práve po týchto akciách padli aj ďalšie dva presné zásahy nášho mužstva, o ktoré sa ako správny kapitán postaral Peter Hruška, čím zavŕšil čistý hattrick. Ďalšie vypracované príležitosti sme do konca prvého polčasu už nedokázali úspešne realizovať. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom vyrovnať priebeh hry a aspoň kozmeticky upraviť výsledok, čo sa im čiastočne darilo. V tomto druhom dejstve nám prestala pracovať predovšetkým naša záložná formácia, naši hráči si nedokázali presne prihrať, nedostupovali k súperovým hráčom tak, ako v prvom polčase, čoho výsledkom bola rozháraná hra. Domáci hráči vycítili určitú šancu aspoň skorigovať výsledok, čo sa im po peknom góle domáceho kapitána aj podarilo. Záverečný hvizd rozhodcu bol preto pre našich hráčov vykúpením a skalní zelenečskím fanúšikovia sa mohli potešiť maximálne z troch získaných bodov na hosťujúcom ihrisku.

25.kolo - 16.5.2010 o 17.00 hod.:
Opoj - Zeleneč 2:6 (1:2)
góly: Kitta, Gerši, Hruška P., Tibenský, Blažíček, Gottstein (!!!)

zostava: Gottstein - Kankara Marián, Péchy, Minčič, Demovič - Tibenský (Illeš), Kitta, Hruška P. (C), Bartovič - Gerši, Blažíček (Silný)

Zápas proti prestárlemu mužstvu Opoja sme začali aktívne a pritlačili sme domácich pred ich svätyňu. Z vypracovaných príležitostí sme však zásluhou našej nekoncentrovanosti nedokázali úspešne realizovať ani jednu. Zlom v stretnutí nastal po zrážke domáceho gólmana so svojím spoluhráčom, po ktorom ho musela odviezť privolaná sanitka. Do brány musel ísť hráč a tento fakt dokázali naši hráči krížnymi strelami dvakrát využiť. Dvojgólové vedenie naše mužstvo upokojilo až do tej miery, že sme umožnili domácim skorigovanie výsledku. Do druhého dejstva sme však nastúpili rázne a rýchlo sme pridali poisťujúci zásah. Na tento úspech sme nadviazali ďalším gólom v pohode hrajúceho Martina Tibenského. Uspokojení vysokým vedením umožnili naši hráči súperovi niekoľko dobrých gólových príležitostí, no aj s troškou šťastia sme v druhom dejstve inkasovali iba raz. Do konca stretnutia sme unavenému súperovi zasadili ešte ďalšie dva údery, z ktorých predovšetkým posledný z kopačky nášho brankára Vila Gottsteina cez celé ihrisko by určite kandidoval na popredné umiestnenie v rubrike "Frajer na záver". Uzimení zelenečskí fanúšikovia tak mohli po stretnutí poďakovať svojim hráčom za pekné gólové predstavenie.

Z mládežníckych družstiev sa predstavili na súperových ihriskách iba dorastenci, tí však nestačili na domáce Drahovce a podľahli im 2:3. Žiaci z dôvodu nepriaznivého počasia na stretnutie do Boleráza necestovali, náhradný termín bude určený dodatočne.